Rugsėjo 7 d. Naujosios Akmenės muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis „Stebuklingas strykas“ grojo Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro koncerte „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“.  Kolektyvo vadovė  mokytoja Danguolė Vanagienė.

Nuostabia tradicija  klasikinės muzikos mylėtojams  tapo kiekvieną rudenį kartu su jungtiniu Žemaitijos muzikos ir meno mokyklų styginių orkestru švęsti brangaus Lietuvai kūrėjo, unikalios asmenybės M. K. Čiurlionio gimtadienį. Orkestras kaskart klausytojus žavi vis naujomis idėjomis ir muzikinių raiškos priemonių paieška. Tęsiant švietėjiškas-kultūrines kunigaikščių Oginskių tradicijas, jaunuosius menininkus muzikos vertybių pažinimo, jų įprasminimo keliu jau nemažai metų veda charizmatiškas ir įtaigus dirigentas bei pedagogas Tomas Ambrozaitis.

Projektas-koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ bendrai prasmingai veiklai jungia Žemaitijos meno, muzikos mokyklas-partneres ir jų meninius kolektyvus – koncerto dalyvius. Šiais metais pusantro šimto stygininkų atvyko iš: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Klaipėdos Juozo Karoso, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio, Palangos Stasio Vainiūno, Mažeikių Vytauto Klovos, Šilutės, Gargždų, Naujosios Akmenės, Viekšnių Vinco Deniušio, Telšių, Kretingos, Plungės Mykolo Oginskio ir miesto partnerio Tukumo (Latvija) muzikos ir meno mokyklų. Koncerto metu  jungtinis orkestras ir solistai  atliko kompozitorių M. K. Oginskio, M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, B. Dvariono, V. Klovos, J. Massnet, Ch. Gluck, J. Sibelius, J. Brahms, O. Peterson, L. Cohen, J. Schramm kūrinius.