Gegužės 24 d. Plungėje vyko XIX tautinės muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų muzikos festivalis „Trimitatis“ , skirtas Žemaitijos metams paminėti ir sukvietęs gausų būrį įvairaus amžiaus muzikantų, grojančių kanklėmis, birbynėmis, lamzdeliais, skudučiais. Netikėtų dermių savo pasirodymu į koncertą įpynė svečių kolektyvai iš Latvijos bei Estijos. Festivalio dalyviai turėjo galimybę surengti pasirodymus įvairiose Plungės miesto švietimo įstaigose.
Naujosios Akmenės ir Akmenės muzikos mokyklai atstovavo trys kolektyvai: tradicinių kanklių ansamblis „Akmenėlė“ (vad. L.Rimkuvienė), kanklių ansamblis „Arpedžio“ (vad. L.Rimkuvienė), birbynininkų ansamblis (vad. A.Gulbinas, V. Bogavičius).
Kanklių ansamblis ‚Arpedžio“ atliko M. Noviko dainos „Dar nežinia“ instrumentuotę (parašyta vadovės L. Rimkuvienės), taip pat suskambėjo kanklėms instrumentuota A. Raudonikio melodija „Ten, kur svajonė laukia“. Finalinis festivalio kūrinys – bendras darbas su Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytoju ekspertu A. Tumanovu – V.Kernagio “Mūsų dienos kaip šventė“.
Festivalio „Trimitatis“ organizatoriai sudarė galimybę mūsų kanklininkams pasižvalgyti po Plungę, aplankyti Mykolo Oginskio rūmus, apžiūrėti seną ir labai įspūdingą parką, susipažinti su dvaro senąją laikrodine, pamatyti, kaip pritaikomos šiuolaikinės technologijos bibliotekos lankytojų poreikiams. Tradicinės šventės vėliavą, simbolizuojančią šio festivalio tęstinumą, kitų metų šventei organizuoti perėmė Klaipėda.